2010 / říjen – Přátelské voltižní závody JK Albertovec

Dne 22.10 .2010 jsme v 16.00 hod. naložili naší kobylku Metu a společně s dětmi jsme odjeli do Albertovce, kde jsme měli dohodnuto ustájení Mety a odpolední trénink před sobotními závody pořádanými JK Albertovec, které zakončí voltižní sezónu 2010.
Po vyložení kobylky jsme si ji očistili a připravili k tréninku, který jsme pojali volně a odlehčeně, aby se děti těšily na ranní závod a našly v sobě to nejlepší, co umí. Po tréninku jsme se postarali o Metu, očistili a do korýtka Metě dosypali nášup. Poté jsme se rozjeli do svých domovů načerpat energii spánkem.

V sobotu ráno jsme se kolem 8.00 hod. sešli ve sluncem zalitém areálu JK Albertovec. Bylo postaráno o kobylku a účesy dětí. V 10.00 hod. se v místní vinárně konala technická porada vedoucích ekip, kde se dohodl časový plán závodů, rozlosovaním pořadí bylo rozhodnuto, že skupiny D pojedou svou pivinnou sestavu dopoledne a volnou sestavu odpoledne.

Soutěžní zápolení začalo lonžovací zkouškou. V 11.00 hod. začal závod pro skupiny D povinnými sestavami. Požádal jsem naše voltižačky, aby zde ukázaly to nejlepší, co v nich dříme a dokázaly, že to co doposud na závodech předvedly nebylo jejich maximu. Náš tým nastoupil ve složení Hanka, Johanka, Tereza, Bára, Nela, Eliška s lonžérem Robertem a kobylkou Metou a děvčata předvedla perfektní provedení povinných cviků, a já musel konstatovat, že tak soustředěný a perfektní výkon jsem ještě u děvčat neviděl.

Na kolbišti v závodění pokračovaly povinnými sestavami skupiny Junior, následovány jednotlivci Junior a Senior. Odpolední program začal ve 14.00 hod. závodem dvojic, po kterých předvedly své volné sestavy skupiny D, kdy naše děvčata pokračovala v soustředěném výkonu. Nikdo z obecenstva však nepostřehl, že nervozita naší Johanky se projevila pádem, který Tereza zvládla a každý jej považoval za odskok, Tereza se okamžitě vrátila na koně a Hanka pokračovala jako by se nic zvláštního nestalo. Od této chvíle byla děvčata ještě více soustředěná a celou volnou dokončila v klidu a pohodě bez chyb.

Po ukončení volné sestavy byla Meta vyvedena na venkovní kolbiště k uvolnění, neboť následoval závod Hobby, kobylka se však vrátila nervózní a splavená, ale závod Hobby zvládla stejně dobře jako Eva, Nikolka a Terezka.

Okamžitě po závodě jsme museli Metu vyvést a vychodit na sluníčku a v blízkosti stáda jsme zjistili, co vězelo za její nervozitou. V jejím bývalém působišti bylo stádo, které do října 2009 vedla. Stádo komunikovalo s Metou a ona s nimi, předváděla nám své skokové umění, protože se málem dostala přes ohradu vysokou 180 cm. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli Metu naložit a ihned odvézt do její stáje ve Mlýně. O volné sestavy skupin Junior a jednotlivců Junior a Senior jsem přišel, ale děti své vzory sledovaly bedlivě.

V 17.30 hod. začal ceremoniál, na který se všichni moc těšili. Náš oddíl získal první místo v soutěži skupin D. Eva vybojovala třetí místo ve skupině Hobby, Terezka osmé a Nikolka 12. místo. Následovalo vyhlášení ostatních kategorií a také koně roku.

Po skončení ceremoniálu pak voltižní den na Albertovci pokračoval voltižním večerem, vyhlášením Voltižního poháru, viz. www.ceskavoltiz.cz.

– MŠ –

Další články k závodům:
Česká voltiž

TJ voltiž TlumačovRubrika: Ze života klubu