2010 / říjen – Přátelské voltižní závody JK Chotěbuz

Dalšími závody v pořadí voltižního kalendáře byly Přátelské voltižní závody JK Chotěbuz. S pořadateli jsme se dohodli, že svou kobylku přivezeme již o den dříve a využijeme moderního povrchu nové haly místního JK k odpolednímu tréninku.
Na tréninku jsme si zopakovali povinné a volné sestavy. Po tréninku jsme se postarali o Metu a rozjeli se načerpat síly spánkem do svých domovů. V sobotu 02.10.2010 jsme se v 07.00 hod. sešli na parkovišti společnosti RELY Toyo a odtud všichni společně zamířili za dobýváním dalšího voltižního kolbiště. Po příjezdu se děti s lonžéry a cvičiteli postarali o Metu a následně o účesy závodnic. Po provedení veterinární prohlídky, proběhla schůzka vedoucích ekip, na které bylo rozlosováno pořadí týmů a koní.

Soutěž byla zahájena v 09.30 hod. závodem skupin kategorie D, kde startovaly pouze čtyři týmy a ty v jednom bloku odcvičily povinnou i volnou sestavu. Náš tým nastoupil ve složení Hanka, Johanka, Tereza, Bára, Nela, Eliška s lonžérem Robertem a kobylkou Metou.

Následovala povinná sestava skupiny Junior z Albertovce a poté povinné sestavy jednotlivců Junior. Závodu se účastnila také naše cvičitelka Renáta, která svou obnovenou premiéru odjela mimo soutěž.  Všichni jsme jí fandili a drželi pěsti. Povinná sestava se jí docela vydařila.

Po obědě začalo voltižní zápolení volnou sestavou skupiny Junior z Albertovce. Následoval závod Hobby, kterého se účastnila Eva, Anička, Nikola a Terezka.

O závěr soutěží se postarali jednotlivci Junior svými volnými sestavami, naše Renáta předvedla sice jednoduchou, ale velmi dobře zajetou volnou sestavu, za výsledek a své vystupování se vůbec nemusela stydět.

Po 15.00 hod. následovalo vyhlášení výsledků. Velkým překvapením pro všechny bylo to, že bylo započato vyhlášením 1. místa, ale všechny nás potěšilo, že ho získala naše děvčata. V kategorii Hobby se na druhém místě umístila Anička, na čtvrtém místě Eva a na šestém skončila Nikola.

Po vyhlášení výsledků jsme naložili Metu a děti a společně vyrazili k domovské stáji ve Mlýně.

– MŠ –Rubrika: Ze života klubu