2010 / srpen – Letní voltižní soustředění I

Ve dnech 16.08.2010 – 20.08.2010 a 23.08.2010 – 27.08.2010 bylo pro naše voltižáky připraveno soustředění zaměřené na získání fyzických sil, nových voltižních dovedností a na ukončení voltižní sezóny, tedy naši účast na všech podzimních závodech.
Soustředění se konalo v prostorách JK Merko ve Mlýně. Sešli jsme se v pondělí 16.08.2010 v 09.00 hod., a to trenéři Mirek, Robert a Renata a voltižáci Hana, Johana, Tereza,  Bára, Nela,  Eliška, malá Terezka, Anička, Nikolka a host Eva. Po převzetí dětí od rodičů jsme si postavili stanové městečko, kde jsme měli trávit dva týdny plné zábavy a pořádné dřiny. Stavba městečka probíhala za krásného slunečného počasí.

Stavba byla náročná, a tak si všichni zasloužili svůj první oběd. Sluníčko se schovalo a hned první trénink musel proběhnout v uzavřeném prostoru. Všichni si dali do těla, takže zasloužená odměna přišla záhy.

Po svačině následoval první trénink s naší kobylkou Metou, nebylo však v našich silách trénink dokumentovat, což se podařilo až ve druhém týdnu soustředění, kdy trenéry doplnila Katka. První večeři jsme si užívali v altánu krásné mlýnské zahrady.

Každý den ráno, v poledne i večer jsme se všichni společně postarali o koně JK Merko včetně naší kobylky Mety.

Každé ráno jsme vstávali v 07.00 hod. a až na kritické dny v tuto dobu vybíhali voltižáci ke své ranní dávce běhu. Následovala osobní očista, snídaně, starost o koně. Od 09.00 hod. se děvčata věnovala rannímu protažení a posílení svalíků. Po svačině je čekala porce tréninku na koni či barelu, což se řídilo počasím. Následoval oběd, polední klid, který si děti užívaly vskutku aktivním odpočinkem. Od 15.00 hod. nastával čas prvního odpoledního tréninku a po svačině v 17.00 hod. nás očekávala kobylka a opět trénink na koni. Po večerním obstarání koní, byla na řadě také večeře pro sportovce. Čas po večeři si děvčata užívala naplno a k spánku ulehala unavená.

Příště se můžete seznámit s tím, co vše jsme prožili mimo trénování.Rubrika: Ze života klubu