2010 / únor, březen – Účastnili jsme se Voltižních SCM ve Frenštátě pod Radhoštěm

Ve dnech 20.-22.02.2010 a 13.-15.03.2010 jsme se zúčastnili voltižního SCM ve Frenštátě pod Radhoštěm, a to včetně naší voltižní kobylky METY.
SCM jsme se účastnili zejména z důvodu přípravy kobyly a lonžérů (Roberta a Katky), ale svou šanci dostaly také naše čtyři závodnice (Renáta, Hana, Tereza a Eliška). Všichni jmenovaní získávali informace a zkušenosti pro vlastní zdokonalování a pro předání těm, kteří se nemohli účastnit.

Naše účast na SCM nebyla žádnou samozřejmostí, neboť účast a příprava v SCM se řídí danými pravidly ČJF (SCM – metodické pokyny, SCM – kritéria zařazování),ale díky pochopení a vstřícnosti paní HAVRLANTOVÉ, Adély VALDŠTÝNOVÉ a Andrey ŠVANOVÉ jsme byli součástí přípravy SCM. META vstřebávala dávky přípravy voltižního koně, lonžéři si osvojovali dovednosti pod dozorem zkušených lektorů a naše závodnice si prověřovaly, zda mohou uspět v takové konkurenci, ale hlavně poznaly nové kamarády, se kterými si navzájem pomáhaly a spolupracovaly.

Začínalo se brzy ráno, a to úklidem boxů, krmením zvířat. Následovala snídaně, po které se šlo do tělocvičny místní Sokolovny nebo do haly na barel. Po obědě pokračoval trénink na barelu, který se prolínal s tréninkem na koni. Účastníci SCM se střídali na všech přítomných voltižních koních, pro naše děvčata další nová zkušenost. Po tréninku se vyčistili koně a připravilo se jim krmení. Po večeři došlo na hodnocení předvených výsledků, neboť všechny tréninkové části byly natáčeny.

Nezbývá než poděkovat za poskytnutou příležitost.Rubrika: Ze života klubu