2010 / září – Oblastní mistrovství Severní Moravy a přátelské závody Frenštát

Dne 11.09.2010 jsem se v brzkých ranních hodinách vydal z Turčianských Teplic na cestu do Frenštátu pod Rdhoštěm, abych se zde se svým voltižním týmem zúčastnil Oblsatního mistrovství Severní Moravy. Počasí nepřálo, pršelo a byla velká zima.

V místě konání jsem byl z našeho týmu první a od prvních pozdravů s lidmi od koní jsem musel řešit náročné administrativní záležitosti, abychom byli schopni závodit. Na prvním místě bylo nutné vyřešit záležitosti kolem lonžéra, aby náš Robert mohl vést svůj tým do voltižního kruhu. Vše co bylo důležité jsem stihl vyřídit před příjezdem dětí a koně. Sobotní den pro mne začal velmi zostra.

Po příjezdu koně a dětí, bylo nejdříve postaráno o naši Metu, aby byla řádně připravena na veterinární prohlídku, kterou absolvovala bez problémů. Následovala příprava dětí, převlékání a česání. Já se účastnil schůzky vedoucích ekip, kde bylo losováno pořadí startujících koní v kategorii skupin D, skupin Junior, Jednotlivců a Hobby. Naše Meta byla vylosovaná jako 6. v pořadí ze sedmi startujících skupin D.

V 09.30 hod. začaly závody právě zápolením skupin D, kde nastoupilo sedm týmů, které odcvičily povinnou i volnou sestavu v jednom bloku. Náš tým nastoupil ve složení Johanka, Hanka, Tereza, Bára, Nela, Eliška s lonžérem Robertem a kobylkou Metou, a na hudební doprovod z filmu Spirit děvčata odcvičila velmi dobře povinnou i volnou sestavu. Po předvedení svého výkonu byly spokojené a věřily v dobré umístění, snad i na „bedně“.

Po závodě se všichny řádně postaraly o svou Metu.

Po obědě nastoupily ke svému závodu v kategorii Hobby Eva, Anička, Nikola a Terezka, které předvedly své sestavy. Poté předvedly své volné sestavy Juniorské skupiny a následovaly volné sestavy Jednotlivců.

V 17.00 hod. přišlo na řadu vyhlášení Oblsatního mistrovství Severní Moravy a dále přátelského závodu, při vyhlašování kategorie D musely naše dámy čekat, jejich nervíky byly našponovány. Název našeho oddílu byl vyhlášen až jako poslední v pořadí, tedy jako Mistři Oblsati, za které získaly zlaté medaile a svůj první pohár a žlutou konfetu za vítězství v přátelské soutěži. V Hobby soutěži se na prvním místě umístila Eva, na pátém Terezka, na sedmém Nikolka a svou premiéru si při vyhlašování užila také Anička. Po oběhnutí závěrečného kola jsme si udělali památeční foto a sešli se na verandě místní klubovny, chtěl jsem jim jejich zážitek ze závodů a vítězství umocnit, tak jsem otevřel připravené dětské šampusy a naučil děti křít pohár, což se dětem moc líbilo.

Poté jsme naložili kobylku Metu do vozíku a děti do aut, výprava se vydala k domovu a já zpět na Slovensko.

– MŠ –

Další články k závodům:
Česká voltiž
TJ voltiž TlumačovRubrika: Ze života klubu